czwartek, 27 grudnia 2012

#54. Bezsenność.


Bezsenność zmniejszona ilość bądź jakość snu powstała w wyniku: braku uczucia wyspania pomimo dostatecznej długości snu; częstego oraz przedwczesnego budzenia się, trudności w zaśnięciu. Przewlekle trwająca bezsenność wpływa negatywnie na nastrój, zachowanie oraz wykonywanie zadań i jest przyczyną uczucia ciągłego zmęczenia; może być również przyczyną pogorszenia się jakości życia. Według niektórych badaczy bezsenność może mieć rolę w powstawaniu niektórych odmian depresji lub je wywoływać.


 Od jakiś trzech dni nie mogę wcale spać. Czym jest później tym bardziej spać nie mogę. Zasypiam gdzieś między 3 a 4. A i tak w między czasie ciągle się budzę. Nie wiem czemu tak jest w końcu moim ulubionym zajęciem jest spanie. Może to przez ostatnie sny, no najwidoczniej. Ciągle mi się śni, że ktoś chce mnie zabić i w sumie trochę to już wkurzające, jakbym miała jakiś lęk przed spaniem, głupie. Chociaż ostatnie sytuacje też mogły to spowodować. Wiem, że nawet jak położę się wcześniej to i tak nie zasnę. Wiem, że ciepłe mleko na to pomaga jednak nigdy mi się nie chce ruszyć do kuchni żeby zagrzać. Chyba jeszcze długo się tak pomęczę. Chociaż gdyby był ktoś to pewnie od razu bym zasnęła. Ogólnie to jest stabilnie. Bywało lepiej, ale nie narzekam. A ból nerek to mnie chyba wykończy. A do tego wszystkiego jeszcze ta nerwica i wszystko mnie wkurza w ostatnich dniach.. Chce Ciebie, teraz.


'Znasz noce bezsenne? wkurwiają jak ból.'
Pytanie? http://ask.fm/Madziisz . 

12 komentarzy:

 1. też miałam taki okres w życiu, ale minęło (na szczęście)

  w wolnej chwili zapraszam na nowy post www.rubber-balloon.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 2. czasami mam , też tak, że nie mogę zasnąć, ale wtedy czytam książkę lub oglądam telewizję. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bezsenność męczyła mnie kiedyś naprawdę długo, po konsultacji z lekarzem okazało sie, że to depresja, teraz jest już lepiej, ponieważ biorę leki które pozwalają mi spokojnie spać w nocy .

  OdpowiedzUsuń
 4. bezsenność - skąd ja to znam :(
  trzymaj się :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najlepiej skontaktować się z lekarzem, bo depresja to szybko się rozwija, niestety :C

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam to samo już od jakiegoś tygodnia -,- Więc wiem co czujesz.
  Jak będziesz miała czas zajrzyj na mojego bloga dopiero zaczynam: http://swagandglam.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. takie zycie;)
  mam nadzieje, ze Ci przejdzie:D
  +zapraszam dooo mnie;)

  OdpowiedzUsuń
 8. zdrowia. ;* ta bezsenność Ci szybko przejdzie. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ja najczesniej cierpie na bezsennosc, kiedy mam ferie..

  OdpowiedzUsuń
 10. Skąd ja to znam...
  Zawsze słucham tego kawałka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zostałaś oTAGowana.
  http://zmienionyrytm2.blogspot.com/2012/12/its-only-picturetag.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Spróbuj się wyciszyć i nie myśleć o tym, że nie możesz spać. Albo daj sobie fizyczny wycisk - będziesz tak zmęczona, że zaśniesz bez większych problemów. Trzymam kciuki kochana!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje bardzo za każdy komentarz oraz odwiedziny na moim blogu ♥ . Wchodzę na każdego bloga więc wystarczy zostawić link! Obserwuje każdy blog, który mi się spodoba.