środa, 27 stycznia 2016

'Brzydula - Historia niekochanej' Recenzja #262.

'BRZYDULA - Historia niekochanej' To z tą książką dzisiaj do was przychodzę. Opowieść prawdziwa napisana przez Constance Briscoe - to również ona jest główną bohaterką książki, która daje nam 480 cudownych kartek, ale także smutnych i czasem strasznych, przykrych. Opisuje swoje dzieciństwo oraz historie rodziny. Urodzona 18 Maja 1957r.

 - Chcę operacji kosmetycznej!
- Dlaczego?
- Bo jestem brzydka, brzydka, brzydka.

'Od nędzy i poniżenia do prestiżowej elity prawników. Wszystko zdobyła dzięki własnym ambicjom i uporowi.. Lecz jej kłopoty trwają. Matka mówiła jej, że jest brzydka. Powtarzała to nieskończenie. Nie dawała jej żadnych radości i szczęścia, ale córka się nie poddawała.' 
 'Znakomita, trzymająca w napięciu książka, fascynująca i inspirująca. Barwna opowieść o nadziei, która przezwyciężyła niechęć matki i otoczenia oraz przeciwności losu.'

Czy zgadzam się z tymi słowami? Tak, oczywiście. Te słowa dokładnie opisują jaka jest ta książka. Ja bardzo lubię takie historie.. Od taki zaczęłam w ogóle czytać np. 'Zniszczone dzieciństwo' Ale o tym już było. Czytając książkę (Mimo, że wiem, że takie historie się zdarzają) było mi źle z tym jak matka może poniżać własne dziecko. Dla mnie jest to coś strasznego.. Dochodzisz wtedy do wniosku, że własne problemy to nic do tego co ktoś musiał przejść w swoim życiu. Czytało mi się ją fantastycznie i zajęło mi to bardzo mało czasu. Inspiruje do działania, do walczenia z przeciwnościami losu. Tak naprawdę nie potrafię opisać tej książki, ona jest po prostu dobra i mówi o tym także fakt jej sprzedaży a także popularności. Jest to jedna z nielicznych książek, których nie sprzedam. Na samym końcu jest dopisana dalsza część - sprawa w sądzie. Matka nie zgadza się z oszczerstwami córki. Matka sprawę w sądzie przegrywa. Dodam, że jest również druga część 'Więcej niż brzydka' - Niestety nie miałam jeszcze okazji jej mieć, ale myślę, że się to zmieni szybko. TUTAJ macie link z filmikiem o Constance, która opowiada o książce i nie tylko. Polecam każdemu zapoznanie się z historią i odsyłam do etykiet po resztę recenzji książek. 

Właśnie tak sobie myślę, że nie wiem jak ogarnę tyle recenzji.. Tyle książek na to czeka, ja czytam ciągle następne ;) A jednym słowem się opierniczam z postami. A mam jeszcze pomysły na inne posty.. Muszę to jakoś ogarnąć i postarać się dodawać dwa posty tygodniowo, przynajmniej. Kiedy byście chcieli recenzje w środy czy soboty? :) 


16 komentarzy:

 1. Ooo, zapowiada się ciekawie :)
  Pozdrawiam serdecznie, mój blog/KLIK :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Już sam tytuł zachęca do przeczytania, bardzo lubię takie opowieści i być może się skuszę! Dobrze, że jest drugi tom, bo pewnie mi sie spodoba. Będę szukać na chomiku pdf :P

  Zapraszam do mnie, dopiero zaczynam :) -> Mój blog - klik♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi sie post :) obserwuje
  Paulinandmee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda ciekawie ;)

  bajeerancko.blogspot.com Zaobserwuj! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że warto będzie poświęcić czas na tę książkę. Tytuł brzmi interesująco. :) Zapraszam do mnie(KLIK) Zaobserwujesz jeśli się spodoba? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie strasznie chwytają za serce takie smutne historie. Czytając tę książkę, najprawdopodobniej wylałabym morze łez, więc chyba się na nią nie skuszę.
  NASZ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawiła mnie ta książka :D
  Lubię takie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak matka swojej córce może mówić, że jest brzydka? To jest niedorzeczne.
  wchmurach12.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam, ale tytuł aż prosi się o przeczytanie :)
  obserwuję :)
  Mój blog: klik

  OdpowiedzUsuń
 10. ja kupiłam sobie na ferie ,,Papierowe miasta"
  Mój blog - klik♥

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie lubie czytac ksiazek, ale moze na ta sie skusze :)
  Obserwuje i zapraszam do siebie:
  http://asiikblog.blogspot.com/2016/01/witajcie.html

  OdpowiedzUsuń
 13. ja lubię czytać, w ostatnim poście też dwa słowa napisałam o książce, która wysmagała moją wrażliwą duszę.

  OdpowiedzUsuń
 14. nie spotkałam się jeszcze z tym tytułem :)
  mój blog ... KONKURS FOTO

  OdpowiedzUsuń
 15. Akurat jej nie czytałam ale może się skusze ;)

  http://want-cant-must.blogspot.com/
  Jeśli podoba ci się blog, zaobserwuj ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje bardzo za każdy komentarz oraz odwiedziny na moim blogu ♥ . Wchodzę na każdego bloga więc wystarczy zostawić link! Obserwuje każdy blog, który mi się spodoba.