środa, 25 maja 2016

'Kult' - Recenzja książki #278

'Preston i Child mają we wspólnym dorobku kilkanaście pasjonujących thrillerów przygodowych, głównie z najbardziej popularniej serii, której bohaterem jest ekscentryczny, obdarzony analitycznym umysłem Sherlocka Holmesa agent FBI Aloysius Pendergast. Rozpoczęła ją powieść RELIKT, sprzedana w USA, w ponad milionie egzemplarzy i sfilmowana. Obaj pisarze wydają też osobno, z nie mniejszym powodzeniem.'

Agent specjalny FBI tropi morderczą sektę w centrum Nowego Jorku.


'Agent specjalny Pendergast i porucznik D'Agosta z nowojorskiej policji próbują wyjaśnić zagadkę zbrodni, która nie miała prawa się wydarzyć. Dziennikarz Bill Smithback zostaje zamordowany przez człowieka, który według wszelkich danych zginął dziesięć dni przed skonaniem zabójstwa. Po dziennikarzu przychodzi kolej na jego żonę, którą prześladuję identyczny osobnik wyglądający jak żywy trup. Zaplanowana mistyfikacja, czy działanie sił nadprzyrodzonych? Śledztwo prowadzi obu detektywów do Ville - ukrytej w ostatnim dzikim zakątku Manhattanu enklawy wyznawców kultu voodoo. Jej mieszkańcy parają się czarną magią, praktykują krwawe rytuały, podczas których składają się ofiary ze zwierząt.'

Książka jak dla mnie przedstawia prawdziwego geniusza zbrodni. Na samym początku poznajemy Norę, której mąż zostaje zamordowany w ich mieszkaniu gdy ta na chwilę wychodzi. Zabójcą jest osoba, która według danych zginęła 10 dni temu. Dziewczynę zaczyna prześladować mężczyzna, który wygląda jak zombie. A do tego później widzi swojego męża, który przecież nie żyję. Wtedy na własną rękę szuka wyjaśnienia tej całej sytuacji..

'Kult' był pierwszą powieścią jaką czytałam z serii o agencie Pendergast'cie i zrobiła na mnie wrażenie - co prawda może za dużo tych zombie. Jednak przeczytałam bardzo dużo kryminałów i ta jak najbardziej różni się od reszty. I na pewno przeczytam resztę książek z tej serii. Czyta się świetnie od deski do deski. Ogólnie mnie zachwycił sam fakt tematu i tego jak zostało to wykonane - trzyma jak najbardziej w napięciu. Nie będę się rozpisywać, po prostu mi jak najbardziej się podoba i nie żałuję ani chwili z nią. 

9 komentarzy:

 1. Nigdy wcześniej nie słyszałyśmy o tej książce :)

  SiostryAndrzejewskie

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie. Z tego co piszesz, to warto po nią sięgnąć ;)
  http://apocalypse2189.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jakoś nie przepadam, za tego typu książkami. Wolę coś lekkiego, jakaś literaturę dla kobiet :)

  jzabawa11.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie za bardzo lubię taki typ książek. Jednak recenzja bardzo ciekawa ;)
  Pozdrawiam :*
  http://everything-by-me.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka może być fajna :)
  Pozdrawiam i zapraszam MÓJ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę musisz dużo czytać :)
  Każda twoja recenzja zachęca mnie do przeczytania ksiażek. które proponujesz :)

  https://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. O widzisz! Szukałam czegoś takiego :D Zaraz po szkole -> punkt biblioteka :D Dziękuję!:D Zapraszam do mnie! klik

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak ja dawno niczego nie czytałam! :O

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie do końca przepadam za takimi książkami :)
  Poklikasz w linki? Odwdzięczam się :)
  http://bedifferent-ania.blogspot.com/2016/06/romwecom.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje bardzo za każdy komentarz oraz odwiedziny na moim blogu ♥ . Wchodzę na każdego bloga więc wystarczy zostawić link! Obserwuje każdy blog, który mi się spodoba.